50 első NEM
Miután megszületik a Babád, hosszú-hosszú hónapokig eszedbe sem jut ez a két szó: jutalom és büntetés. Karodba veszed, ringatod. Lerakod a járókába, ott marad. Aztán egyszer csak eljön az idő, mikor egyetlen pillanatra sem hagyhatod magára, hogy
le ne essen!
bele ne nyúljon!
magára ne rántsa!
neki ne menjen!
le ne nyelje!
A CSKCS (Családi Katasztrófaelhárítási Csoport) vezetőjeként akciófilmebe illő jelenetek sorozatát éled át naponta, miközben lábon kihordasz néhány szívrohamot és érdemes lenne lépésszámlálót is kötnöd magadra, mert az egyébként kicsi lakásodat néhány óra leforgása alatt millió alkalommal járod be. A lépésszámláló mellett egy NEM-számláló is hasznos lenne, csak az érdekesség kedvéért. Én egyszer elkezdtem számolni, de 27 után föladtam…reggel 10-kor.
Őrmester funkció: ON
CSKCS vezetőnek tisztelettel jelentem: visszavonhatatlanul telepítődött az Őrmester funkciód. És ezzel kezdetét veszi a:
időszaka. A Gyermeked eddig mindent megkapott, amire szüksége volt: sírása, jelzései alapvető testi és lelki igényeiről szóltak. Most azonban rohamos fejlődésnek indul az értelme, elindul felfedezni a lakást, és azzal kell szembesülnie, hogy nem kaphat meg mindent, nem tehet meg mindent. Anya, aki eddig minden rezdülésére ugrott, most hirtelen akadályozza őt.
Neked, Anya pedig azzal kell szembesülnöd, hogy Gyermeked rövid távú memóriája bizony rövidebb, mint amit el tudsz képzelni. Amire az előbb figyelmeztetted, arra mindjárt kell megint. Ami miatt ma rászóltál tízszer, amiatt holnap hússzor kell. És nem azért, mert direkt téged bosszant. Egy 8-10 hónapos Kisbaba még képtelen a bosszantásra. Ő egyszerűen csak a Jelenben él. A múltból – legyen az bármilyen közeli- a szabályok még (jó sokáig) nem rögzülnek benne, a jövő pedig nem érinti meg, nem tudja, hogy mi az.
Kaptok egy nagy pofont!
Aztán a visszautasított, megakadályozott próbálkozások és a “NEM!”-mel való sorozatos szembesülés hatására megcsillan az AKARAT, a kisgyermek személyiségfejlődésének egyik kulcsfigurája. Ez fog segíteni Neki dönteni, elfogadni, érvényesülni, küzdeni, fejlődni.
A motiváció minden életkorban rendkívül fontos a gyermek életében. Születése után a mozgásfejlődését segíthetjük különböző motivációs eszközökkel (nem fejlesztjük, csak segítjük!).
Amikor eljön az értelmére ható motiváció időszaka, amikor a Gyermekünk már lát és ért összefüggéseket, elő kell vennünk a tarsolyunkból a zsonglőr tudományunkat.
Kiemelten fontos a fegyelmezés terén a:
következetesség
motiváció
elterelés
dicséret
a fejlődés lehetőségének felmutatása
Upsz, a büntetést kihagytam! Nos, nem véletlenül. A gyermek fegyelmezésének nem a büntetés az alapja, hanem a következetesség és a motiváció. Hiszek az ANTI-BÜNTI rendszer létjogosultságában, és a tréning után te is hinni fogsz benne.
A minap láttam egy Anyukát az utcán, minkét kezét egy-egy gyereke fogta, 5-6 év körüliek. Rendszeresen találkozom velük a játszótéren, így már ismerem Anyuka fegyelmezési stílusát. Nos, most éppen négy-öt ember füle hallatára zengte a következőt: “Elegem van belőletek! Elegem van abból, hogy egy rohadt boltba nem lehet bemenni, mert mindig összekaptok valamin. Otthon mindketten kaptok egy nagy pofont azt’ majd egymás között elrendezitek!”
Az ANTI-BÜNTI rendszer számos összetevőt tartalmaz de a pofon nincs benne. A hozzávalókat az adódó helyzet alapján kell összegyúrnunk.
Igen, ez egy munkás része a nevelésnek, de minden egyes helyzet, amit büntetés nélkül oldasz meg, elégedettséggel fog eltölteni. Nem, ez nem rózsaszín álomvilág, ahol kézen fogva andalogtok mindig, és soha egy hangos szó nem hagyja el a szádat.
Anti-Bünti
Ez egy olyan világ, ahol lehet hibázni. Te is hibázol, emberként és Anyaként is. Olyan világ, ahol Te, Anya megtanulod a szeretetteljes következetességet, a Gyermeked pedig megtanulja, hogy a cselekedeteinek következménye van. A jónak is és a rossznak is.
Ez egy olyan világ, ahol nincs rossz gyerek és nincs rossz anya, hanem csapat van. És van még elfogadás, megértés, türelem és sok jó megoldás! Persze van néhány nem annyira jó is, de ezekből születnek majd a még jobbak.
Neked való?
ha úgy érzed, hogy a büntetés hiánya = engedékenység IGEN!
ha úgy érzed, túl sokat bünteted a gyermekedet, még sincs hatása IGEN!
ha szeretnéd, hogy valóban megtanulja, hogy mi a jó és a rossz IGEN!
ha következetes szeretettel szeretnéd nevelni IGEN!
Gyere el az ANTI-BÜNTI tréningre, hallgasd meg a mesémet Antiról és Büntiről!
változtass a szemléleteden
szerezd meg a leghatékonyabb módszereket
mutass ajtót a büntetésnek
nyiss ablakot a valóban hatékony fegyelmező megoldásoknak
Mindezt pedig játékosan, kreatív énedet megcsillantva teheted, nem kell egy kényelmetlen széken ülve előadást hallgatnod. Emellett találkozhatsz hozzád hasonló problémákkal, élethelyzetekkel küzdő édesanyákkal, egy befogadó, inspiráló közösség tagja lehetsz.
Mennyibe kerül? 
Az AnyaHaJó tréningek első alkalma:
11 500 Ft*
Mit kapsz ezért a pénzért:
Kézzel fogható TUDÁST kapsz, amellyel feszültségmentesebbé teheted az életed
Négy órányi játékos, kreatív, inspiráló LEHETŐSÉGET arra, hogy egy új szemlélettel gazdagodj a nevelés terén
Konkrét MÓDSZER-ESZKÖZTÁRAT kapsz, amelyből saját felismeréseid alapján válogathatsz
A tréning segítségével mélyebb, KIEGYENSÚLYOZOTTABB KAPCSOLATOD lehet a Gyermekeddel, amely kihat a jövőre is.
A tréning elvégzése után ELISMERŐ OKLEVELET kapsz, mint ÉDESANYA (kaptál már ilyet bárhol bárkitől?)
Megkapod a tréningen elhangzott elméleti tudás KIVONATÁT, hogy bármikor felidézhesd az ott hallottakat
Az első tréning elvégzése után egy olyan KEDVEZMÉNYRENDSZERBE léphetsz bele, amivel akár 30 százalékkal kedvezőbb áron jöhetsz a következő tréningekre.
+ AJÁNDÉK
1 ALKALOM KIKÖTŐ (2 500 Ft* értékben)
A tréning mellé válassz egy alkalom Anyasimogatót (ahol kiönthetitek egymásnak a lelketeket) vagy Hajókürtöt (ahol a zene a főszereplő).
JELENTKEZEM AZ ANTI-BÜNTI TRÉNINGRE